Dla pracodawcy

20.03.2017
 
Wychodząc naprzeciw nieustannie zmieniającego się rynku, pragniemy zaoferować swoje usługi w branży tłumaczeniowej, pośrednictwa pracy oraz poradnictwa administracyjno-prawnego. Działamy w tych dziedzinach już wiele lat, stąd posiadamy doświadczenie i wiedzę, dzięki której usprawnimy także Państwa biznes oraz nadamy mu nowy kierunek rozwoju. 
 
Pośrednictwo pracy-pozyskiwanie pracowników
 
Oferujemy usługę pośrednictwa pracy, ale także szeroką pomoc administracyjno-prawną dla pracodawców, którzy chcą zatrudniać w Polsce obcokrajowców. Mimo otwarcia rynku polskiego na cudzoziemców i nowelizacji przepisów z tym związanych, wciąż trudno poruszać się po tym grząskim i skomplikowanym terenie, gdzie nieustannie modyfikowane są przepisy dotyczące zatrudniana osób spoza Unii Europejskiej. O ile obywatelom z Unii dużo łatwiej jest zamieszkać w naszym kraju oraz podjąć tu pracę, o tyle cudzoziemcy zza wschodniej granicy, a także obcokrajowcy z dalszych rejonów świata, jak Azja, muszą się wykazać dopełnieniem pewnych formalności, które uprawnią ich do legalizacji pobytu na terenie naszego kraju. Zarówno dla nich, jak i dla osób chcących zaoferować im godziwe zarobki i warunki pracy, jest to proces trudny, polegający na znajomości wielu przepisów i zagadnień prawnych. Jesteśmy skłonni pomóc Państwu w uzyskaniu dla Waszych pracowników dokumentów, które im to umożliwią. 
 
Jak wygląda proces legalizacji pobytu w Polsce?
 
Każdy obcokrajowiec spoza Unii Europejskiej, którego celem jest osiedlenie się w Polsce, musi posiadać ważną wizę, którą okazuje na granicy oraz paszport. Uprawnia go ona do 3 miesięcznego pobytu. Po tym czasie jest zobowiązany ją przedłużyć. Aby było to możliwe, konieczne będzie uzyskanie kolejnych zezwoleń, jak np. zezwolenia na pracę czy zamieszkanie. Jeszcze do niedawna polskie przepisy zakładały, że te dwa dokumenty należało uzyskać osobno. Obecnie można się ubiegać o jedno pozwolenie: o pracę i pobyt czasowy. To rozwiązanie wiele zmieniło w sytuacji obcokrajowców, ale też ułatwiło możliwość ubiegania się pracodawców o pracowników zagranicznych. Pobyt czasowy będzie obowiązywał teraz z 2 lat do 3. Taki wniosek składa się w dowolnym okresie swego pobytu w Polsce. Zniesiono więc konieczność załatwiania tego rodzaju formalności nie wcześniej, niż 45 dni przed końcem ważności wizy. Są to zmiany, dzięki którym pracodawcy mogą być bardziej pewni swoich pracowników, nie muszą się bowiem obawiać, że niemal z dnia na dzień stracą oni możliwość legalnego pobytu, a tym samym zmuszeni będą zrezygnować z pracy. To z pewnością jednak nie wszystkie zmiany, jakie nas czekają, ponieważ powinny zostać dokonane w jeszcze szerszym zakresie, aniżeli są obecnie. 
 
W ramach kompleksowej obsługi zajmujemy się pomocą w skompletowaniu dokumentów do następujących wniosków:
  • -oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonania pracy cudzoziemcowi
  • -zezwolenie na pracę
  • -zezwolenie na pobyt i pracę
  • -oraz wiele innych
 
Usługi tłumaczeniowe
 
Poza rozwiązywaniem Państwa problemów związanych z formalnościami administracyjno-prawnymi dotyczącymi zatrudnia cudzoziemców, oferujemy także kompleksowe usługi tłumaczeniowe. Są one zwykle niezbędne w celu dopełnienia wszystkich dokumentów. Dotyczą tłumaczeń uwierzytelnionych oraz zwykłych. Każdy obywatel obcego kraju posiada pakiet dokumentów urzędowych, jak choćby akt urodzenia, chrztu dziecka oraz cały szereg dokumentów dotyczących edukacji, które mogą się przydać w procedurze legalizacji pobytu w Polsce, ale też podjęcia intratnej pracy. Najczęściej muszą one zostać przetłumaczone za poświadczeniem zgodności z oryginałem, stąd konieczność wykonania usługi tłumaczenia przysięgłego. Nasi specjaliści zajmą się tymi dokumentami sprawnie i szybko. W zespole dysponujemy wykwalifikowanymi tłumaczami przysięgłymi, którzy posiadają stosowne umiejętności oraz certyfikaty umożliwiające tłumaczenia uwierzytelnione. 
 
Nie każde dokumenty wymagają jednak tłumaczenia przysięgłego. Wykonujemy także tłumaczenia zwykłe, które mogą dotyczy prywatnych dokumentacji cudzoziemców lub tekstów niezbędnych do pracy zawodowej. Tego rodzaju tłumaczenia są tańsze i z przyjemnością je dla Państwa wykonamy. Wasz pracownik, ale także osoby zatrudniające, czyli pracodawcy, mogą liczyć na kompleksową pomoc w tym zakresie.
 
Poradnictwo prawne
 
Pracodawcy, którzy pragną poszerzać swoje usługi, a znajdują się w trudnej sytuacji związanej z brakiem pracowników mogą się do nas zgłosić, a z pewnością rozwiążemy każdy problematyczny aspekt poczynając od pośrednictwa pracy, poprzez kompletowanie formalności, na usługach tłumaczeniowych skończywszy. Nasza wiedza i doświadczenie, jakie udało się nam przez lata zgromadzić sprawią, że żadne przeszkody prawne nie będą stały na drodze do Waszego sukcesu. Braki polskich pracowników mogą być skutecznie eliminowane, dzięki cudzoziemcom coraz chętniej przybywającym do Polski z takich krajów, jak choćby Ukraina, Rosja, Gruzja, Armenia, a nawet Wietnam. Zapraszamy do kompleksowej obsługi i skorzystania z naszej szerokiej oferty. 
komentarze
Twój komentarz
Email
Imię