Pracownicy

Elektromechanik zwany inaczej elektrykiem samochodowym zajmuje się montażem, kontrolą i naprawą układów elektrycznych w samochodach. Produkowane obecnie auta zawierają wiele takich układów, często bardzo skomplikowanych, dlatego praca elektromechanika wymaga dużej wiedzy i umiejętności. Podstawowe zadania tego fachowca to praca przy urządzeniach odpowiedzialnych za sterowanie, zabezpieczanie i sygnalizację w samochodzie.

Elektryk samochodowy zajmuje się też układami bezpieczeństwa i komfortu jazdy (np. sprzętem muzycznym czy klimatyzacją). Do zadań najbardziej podstawowych (ale jakże istotnych!) w pracy osoby zatrudnionej na tym stanowisku należy też sprawdzanie prawidłowego działania zapłonu i wszystkich świateł w aucie. Bezawaryjne działanie tego ostatniego elementu jest istotne szczególnie, ponieważ  według polskiego prawa na światłach należy jeździć przez cały rok, bez względu na warunki drogowe. Wykonując swoje zadania elektromechanik posługuje się różnymi przyrządami służącymi do pomiarów i diagnostyki. Dzięki nim rozpoznaje awarię i ustala przyczyny, z których ona zaistniała. Następnym krokiem jest wybór sposobu usunięcia problemu - fachowiec może zadecydować o wymianie uszkodzonego elementu, całego zespołu albo naprawienia, jeżeli istnieje taka możliwość. Elektryk najczęściej instaluje wiązki elektryczne i inne elementy systemów elektrycznych, wśród których należy wymienić części służące do zasilania, sygnalizacji, oświetlenia i zabezpieczania. Oprócz napraw dokonuje także konserwacji, okresowych przeglądów i badań diagnostycznych.

Elektromechanik może pracować w warsztacie, ale też w fabryce samochodów. Bardzo często najlepsi fachowcy elektrycy prowadzą własne warsztaty i stacje diagnostyczne, gdzie zajmują się tylko elektryką i elektroniką samochodową.

Średnie wynagrodzenie elektromechanika wynosi ok. 3000 zł netto.

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej wielu elektromechaników zdecydowało się na kontynuowanie kariery poza granicami kraju co spowodowało niedobór pracowników na stanowisko elektromechanik. Nasza firma zajmuje się rekrutacją pracowników o kwalifikacjach elektromechanika m.in. z Ukrainy i Białorusi. Jesteśmy również wstanie przeprowadzić rekrutację elektromechaników nawet z najdalszych zakątków świata.

home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 3000 zł

Moje doświadczenie: - Montaż sufitów i ścian działowych gipsowo-kartonowych. - Układanie płytek ceramicznych na podłogach i ścianach. - zdejmowanie deskowania. - zewnętrzna dekoracja domu - przygotowanie samochodu do lakierowania. - montaż opon. - naprawa silnika.
home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 3000 zł

Jestem osobą wszechstronną, szukam prace dobrze płatnej. Moje doświadczenie to inzynier elekromechanik, energetyk, technolog, konstruktor, prawnik, CEO, sprzedawca AGD