Pracownicy

Fotograf jest osobą, która zawodowo zajmuje się wykonywaniem wszelkiego rodzaju zdjęć, ich wywoływaniem oraz obróbką. Wykonuje zdjęcia do dokumentów (legitymacyjne, paszportowe, do dowodu osobistego, do prawa jazdy), zdjęcia okolicznościowe (śluby, chrzciny, komunie, fotografie szkolne), zdjęcia portretowe, reklamowe czy reportażowe. Wielu fotografów skupia się tylko na jednym rodzaju wykonywanych fotografii (np. zdjęcia ślubne, fotografia artystyczna).

Fotograf zatrudniony w studio fotograficznym obok robienia zdjęć, zajmuje się także ich wywoływaniem i tworzeniem odbitek z materiałów dostarczonych przez klientów, różnego rodzaju obróbką zdjęć (odświeżanie starych fotografii, retusz, zmiana kolorów, dodawanie lub usuwanie elementów) oraz dodatkowo sprzedażą materiałów związanych z branżą fotograficzną (filmy, karty pamięci, środki do konserwacji aparatów, albumu zdjęciowe).

Fotograf zatrudniony w redakcji gazety zajmuje się z kolei wykonywaniem fotografii, które będą obrazować materiał tekstowy zamieszczony w prasie. Wykonuje zdjęcia podczas różnych wydarzeń, imprez, fotografuje osoby udzielające wywiadów itd.

Nieco inaczej z kolei wygląda praca fotografów pracujących dla potrzeb takich firm, jak agencje modelek, domy mody etc. Współpracują oni z modelkami podczas sesji zdjęciowych, dbając o ich odpowiednie upozowanie i narzucając własną wizję artystyczną. Otrzymują w ten sposób materiał zdjęciowy przeznaczony np. do celów reklamowych.

W zależności od charakteru wykonywanej pracy, fotografowie mogą liczyć na bardzo zróżnicowane wynagrodzenie. Najczęściej ustalają indywidualną kwotę za każde wykonane zlecenie - wówczas wysokość zarobków zależy od liczby przyjętych zamówień. Przy stałej współpracy z daną firmą wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od podpisanego kontraktu. Pensja fotografów współpracujących z czasopismami jest często uzależniona od liczby wykonanych zdjęć, umieszczonych w gazecie.

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej wielu fotografów zdecydowało się na kontynuowanie kariery poza granicami kraju co spowodowało niedobór pracowników na stanowisko fotograf. Nasza firma zajmuje się rekrutacją pracowników o kwalifikacjach fotografa m.in. z Ukrainy i Białorusi. Jesteśmy również wstanie przeprowadzić rekrutację fotografów nawet z najdalszych zakątków świata.

home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 2500 zł

Pracowałem jako niezależny fotograf gazety, fotograf-projektant, nauczyciel fotografii, z Adshot-Creativ, kręcenie projektu europejskiego, prace projektowe (praca w programie Adobe photoshop, Corel Drow), fotografia ślubna, artystyczna, portretowa, akt, reklamowa.