Pracownicy

Profesjonalny handlowiec to nie praca od 8 do 16. To styl bycia, styl porozumiewania się z ludźmi, to urodzony negocjator. Negocjuje z Klientem i negocjuje, gdy sam jest Klientem. Każdy nawiązany kontakt może nie wiadomo kiedy i w jaki sposób zaowocować finalna transakcją. Profesjonalni sprzedawcy społecznie (przez Klientów) postrzegani są dziś w kategorii doradców.  Zasady wolnego rynku są już w naszym kraju na tyle długoletnią i powszechną sytuacją, że powoli obcy staje nam się wizerunek domokrążcy z odkurzaczem czy garnkami.  Profesjonalny doradca jest zawodem pożądanym. Każdy z nas znajduje się co najmniej kilka razy w życiu zarówno w roli kupującego jak i sprzedającego. Dlatego zawód ten ulega specyfikacji zadaniowej w zależności od sytuacji handlowej. Zadania sprzedażowe są tak dynamiczne, że właściwie każda firma stosuje własne nazewnictwo i często ma ono niewiele wspólnego z Krajowym Wykazem Zawodów i Specjalności. Najważniejszy jest kontakt z Klientem. To osoby na stanowiskach obsługi Klienta są wyznacznikiem sukcesu rynkowego przedsiębiorstwa. Kluczowe pożądane dziś przez pracodawców  cechy skutecznego handlowca to:

  • kompetencje zawodowe (wiedza merytoryczna na temat firmy i produktu, klientów, konkurencji, sposobów prezentacji i technik sprzedaży)
  • inteligencja, w tym emocjonalna
  • wiarygodność
  • determinacja w dążeniu do celu - silna motywacja
  • samodyscyplina i samokontrola
  • empatia i zdolności komunikacyjne
  • umiejętność aktywnego słuchania, zadawani pytań

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku handlowiec zarabia około 2500 zł miesięcznie.

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej wielu handlowców zdecydowało się na kontynuowanie kariery poza granicami kraju co spowodowało niedobór pracowników na stanowisko handlowca. Nasza firma zajmuje się rekrutacją pracowników o kwalifikacjach handlowiec m.in. z Ukrainy i Białorusi. Jesteśmy również wstanie przeprowadzić rekrutację handlowców nawet z najdalszych zakątków świata.

home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 4000 zł

Jestem menedżerem, mam doświadczenie w handlu detalicznym na Ukrainie oraz w Szwecji, angielski - dobry, polski - podstawowy