Pracownicy

Kierowca to osoba upoważniona do prowadzenia pojazdów samochodowych. Tym samym kierowca autobusu jest uprawniony do jazdy takim właśnie typem pojazdu silnikowego. Wbrew pozorom są to nie tylko duże pojazdy, ale także busy. Kodeks drogowy określa autobus jako pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu 9 osób łącznie z kierowcą. Profesję tę można wykonywać jeżdżąc po mieście albo pomiędzy miejscowościami. Największą różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami jest natężenie ruchu drogowego i rodzaj prowadzonej maszyny. Kierowcy autobusów miejskich obsługują długie maszyny mogące pomieścić większą ilość pasażerów, którzy jeżdżą na krótkich trasach. Największym problemem jest manewrowanie dużym  pojazdem w zatłoczonym mieście tak aby nie uniknąć kolizji drogowych ale jednocześnie być punktualnym.

Trasy międzymiastowe uchodzą za dużo spokojniejsze. Przez to jednak kierowcy mogą rozwijać duże prędkości, które są jednym z najczęstszych powodów wypadków. Monotonna droga w trasie kiedy nie ma przystanków, a cel znajduje się kilkaset kilometrów dalej może uśpić czujność kierowców.

Osoba wykonująca zawód kierowcy autobusu musi być odpowiedzialna i ostrożna, a także odporna na stres. Powodem do zdenerwowania mogą być zarówno inni kierowcy, pasażerowie jak i presja czasu. Minusem tej pracy jest także konieczność pracy w weekendy i święta narodowe.

Zarobki kierowców autobusów są uzależnione od miejsca wykonywanej pracy. Najlepiej płatne są stanowiska pracy w prywatnych firmach, gdzie kierowcy obsługują autobusy dalekobieżne na międzynarodowych trasach (nawet do 10 tys. zł. brutto). Oni również oprócz wyższej pensji zasadniczej otrzymują liczne benefity, które rekompensują minusy długich wyjazdów. Najmniej zarabiają przewoźnicy autobusów miejskich i popularnych PKS-ów. Ich zarobki oscylują wokół 2 tys. zł. brutto.

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej wielu kierowców autobusów zdecydowało się na kontynuowanie kariery poza granicami kraju co spowodowało niedobór pracowników na stanowisko kierowca autobusu. Nasza firma zajmuje się rekrutacją pracowników o kwalifikacjach kierowcy autobusu m.in. z Ukrainy i Białorusi. Jesteśmy również wstanie przeprowadzić rekrutację kierowców autobusów nawet z najdalszych zakątków świata.

home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 2500 zł

Kierowca B,C,D,E, ciężarówki. Cechy osobiste: znajomość urządzenia samochodowego, pedantyczny, uważny, analityczny, mam rozwiniętą intuicje, doskonałe poczucie humoru, realizacja powierzonych zadań, niezależne rozwiązywanie problemów w trakcie pracy, rekomendacje na żądanie