Pracownicy

Kierowca jest wykwalifikowanym pracownikiem, który kieruje pojazdami (samochody osobowe i ciężarowe, autobusy, tramwaje itp.). Kierowca samochodu transportuje towar lub osoby w określone miejsce, najczęściej w wyznaczonym czasie. Powinien przy tym stosować się do zasad, dzięki którym nie narazi na niebezpieczeństwo ładunku, przewożonych osób, siebie ani innych uczestników ruchu drogowego.

Pierwsi kierowcy pojawili się wraz z wynalezieniem parowego pojazdu trójkołowego w 1769 roku. Jego twórcą jest francuski inżynier Nicolas Cugnot. Zadaniem kierowcy było prowadzenie parownikiem i wrzucenie węgla do pieca. Pierwszy polski samochód powstał w 1925 roku. W dniu 7 marca 2018 r. firma Tesla dostarczyła towar po raz pierwszy za pomocą ciężarówek bezzałogowych Tesla Semi w Stanach Zjednoczonych, w Japonii bezzałogowe ciężarówki są testowane przez The Nеw Еnergy and Industriаl Тechnology Dеvelopment Оrganization.

Zawód kierowcy wymaga ciągłego skupienia i umiejętności prowadzenia pojazdu. Każdy, kto chce zostać kierowcą zawodowym, musi doskonale opanować sztukę prowadzenia samochodu. Trzeba nie tylko znać zasady ruchu drogowego, ale umieć je również poprawnie stosować.
 
Dla racjonalnej eksploatacji samochodu niezbędna jest znajomość jego struktury, zasad obsługi mechanizmów, urządzeń.

Zawód kierowcy jest przeznaczony dla osób o rozwiniętym poczuciu odpowiedzialności, analitycznym umyśle, odpornym, punktualnym. Wszystkie te cechy są konieczne, aby dobrze zarządzać transportem, umieć ustalić optymalną trasę, unikając straty czasu w korkach, oceniając sytuację na drodze, przewidywać możliwe zakłócenia, obliczając rozwój niebezpiecznej sytuacji, unikając kolizji i wypadków.

Zarobki początkującego kierowcy wynoszą ok. 2,5 tys. zł. brutto, jednak już po roku pracy osoby wykonujące zawód kierowcy mogą liczyć na wyższe zarobki. Średnio kierowcy zarabiają ok. 5-7 tys. zł brutto. 

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej wielu kierowców zdecydowało się na kontynuowanie kariery poza granicami kraju co spowodowało niedobór pracowników na stanowisko kierowcy. Nasza firma zajmuje się rekrutacją pracowników o kwalifikacjach kierowca samochodów osobowych, kierowców ciężarówek, kierowca autobusu m.in. z Ukrainy i Białorusi. Jeżeli twoja firma odczuwa niedobór pracowników na stanowisku kierowcy - nie czekaj skontaktuj się z nami. 

home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 6500 zł

Ja prowadze TIR ponad 15 łat, dostawa międzynaradowa i między województwami, odpowiedzałny, przyjeżdżam zawsze na czas. Dla mnie czas to pieniądz.