Pracownicy

Kierowca międzynarodowy, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za transportowanie towarów lub osób poza granice kraju. Pod nazwą stanowiska mieszczą się zarówno kierowcy samochodów dostawczych, autobusów i autokarów jak i ciężarówek. Transport osób i ładunków poza granice kraju wiąże się z nienormowanym czasem pracy, przebywaniem za kierownicą nawet kilkanaście godzin dziennie i wieloma innymi niedogodnościami.

Przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze kierowcy międzynarodowego nie stawia się zwykle sztywnych wymogów związanych z posiadanym wykształceniem. Dla potencjalnych pracodawców znacznie bardziej istotne okazuje się praktyczne doświadczenie posiadane przez kandydatów, przekładane na ilość czasu spędzonego za kierownicą określonego rodzaju pojazdu. Oczywistym wymogiem jest także konieczność posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdów określonej kategorii, oraz dodatkowych uprawnień jeśli charakter powierzonych zadań tego wymaga. W niektórych przypadkach pracodawcy mogą oczekiwać podstawowej znajomości języka obcego.

Praca kierowcy międzynarodowego to przebywanie w trasie liczącej zwykle od kilkuset do kilku tysięcy kilometrów.

Możliwości zatrudnienia stwarzają przede wszystkim duże firmy transportowe o zasięgu międzynarodowym.

Zarobki kierowcy międzynarodowego kształtują się na średnim poziomie 4000-5000 złotych brutto miesięcznie, w zależności od posiadanych uprawnień i charakteru/częstotliwości podejmowanych zleceń.

home
Kazakhstan

Oczekiwane wynagrodzenie: 5000 zł

Prawo jazdy B, C, D, doświadczenie - 25 lat, karta kierowcy, ADR
home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 7000 zł

TIR driver trucker, lubię podróżować
home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 7000 zł

Kierowca z międzynarodowym doświadczeniem ponad 10 lat, 5 lat pracy na Refah
home
Poland

Oczekiwane wynagrodzenie: 2500 zł

Mam 46 lat, prawo jazdy B, B1, C, C1, doświadczenia kierowcy - 25 lat, jako kierowca-międzynarodowy Polska-Niemcy-Holandia - 1,5 roku
home
Russian Federation

Oczekiwane wynagrodzenie: 4000 zł

Z wykształcenia jestem weterynarzem, łatwy do szkolenia, wiek 53. Nie pije, nie palie, mieszkam w Kaliningradzie, mam wize, szukam pracy zarobkowej, mam prawo jazdy, jeżdżę samochodem.
home
Białoruś

Oczekiwane wynagrodzenie: 5000 zł

Kierowca kategorii B,C,E. Międzynarodowe prawo jazdy, Karta Polaka.
home
Białoruś

Oczekiwane wynagrodzenie: 5000 zł

Samodzielny, dyspozycyjny, rzetelny i uczciwy
home
Białoruś

Oczekiwane wynagrodzenie: 7000 zł

Prawo jazdy kat „C” od 1990 roku. Kategorie prawa jazdy: "A", "AM", "B", "C", "E". Mam „ADR” ważną do 2020 roku. Karta kierowcy (chip) do 2020 r. O sobie: nie palę, do alkoholu neutralny (czasem mogę wypić piwo, ale nie w pracy, i nie przed pracą), żonaty z 1994 roku, mam dorosłych dzieci, wnuczka. Jeśli moja kandydatura spotka się z państwa zainteresowaniem prosze poinformować z wyprzedzeniem, tak, żeby mog uprzedzic obecnego pracodawcy do zmiany pracy i zwolnienia.