Pracownicy

Zawód logistyka to profesja niezwykle wymagająca i trudna do zdefiniowania. Niesłychanie pomocna jest tutaj teoria dwóch znawców- L. Pilawskiego i W. Chwazika, którzy rozgraniczyli dany zawód na dwa typy- logistyka ds. bieżących i logistyka projektanta. W czym tkwi różnica?

Logistyk ds. bieżących to osoba, która specjalizuje się w zakresie m.in. zarządzania, planowania i przepływu surowców, półsurowców, produktów. Szerzej ujmując, to osoba, która odpowiedzialna jest za zaopatrzenie, planowanie procesu produkcyjnego, dystrybucję, transport i komunikację, czyli dba o sprawny i szybki przepływ towaru mając na uwadze koszty całego przedsięwzięcia.

Logistyk projektant to osoba, która przeprowadza analizę danego systemu logistycznego, przedstawia propozycję określonych zmian. I na tym kończy się jego rola. Dalsze pole działania przejmuje logistyk ds. bieżących.

Osoby posiadające kwalifikacje i wykształcenie w zakresie logistyki znajdą zatrudnienie praktycznie w każdej dziedzinie gospodarki, a zwłaszcza w sektorze handlowym, usługowym, spedycyjnym i produkcyjnym. Logistyk może pracować m.in. w charakterze specjalisty ds. sprzedaży i prognozowania popytu, specjalisty ds. gospodarki magazynowej, specjalisty ds. planowania produkcji, etc.

Ogromne zainteresowanie zawodem logistyka w dzisiejszych czasach podyktowane jest nie tylko możliwościami ciekawej pracy, rozwoju, ale również i wysokością zarobków. Początkujący logistyk może liczyć na pensję w wysokości 2- 3 tysięcy złotych. Oczywiście wysokość gaży rośnie wraz z doświadczeniem. Wysokość wynagrodzenia zależy również od stażu pracy, regionu, wielkości firmy czy od rodzaju zajmowanego stanowiska.

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej wielu logistów zdecydowało się na kontynuowanie kariery poza granicami kraju co spowodowało niedobór pracowników na stanowisko logistyk. Nasza firma zajmuje się rekrutacją pracowników o kwalifikacjach logisty m.in. z Ukrainy i Białorusi. Jesteśmy również wstanie przeprowadzić rekrutację logistów nawet z najdalszych zakątków świata.

home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 2000 zł

Mam na imię Oksana, pracowałam jako kierownik w firmie transportowej 8 lat i agentem nieruchomości 10 lat, szukam swojej pierwszej pracy w Polsce
home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 3000 zł

Pracowalem jako sklepikarz, starszy magazynier, kierownik logistyki, kierownik działu przyjęcia towaru w hipermarkecie budowlanym. Prawo jazdy kat. B
home
China

Oczekiwane wynagrodzenie: 3500 zł

Pracowałem jako analityk głównie odpowiedzialny za badania chińskiego rynku gier mobilnych, zbierałem dane rynkowe, analizował. Szukam pracy w takich branżach jak: marketing, reklama, PR • budownictwo, architektura • transport, logistyka. Biegle mówie po chińsku i rosyjsku.