Pracownicy

Osoba zatrudniona na stanowisku operatora maszyn budowlanych odpowiada za obsługę, kontrolę stanu jakości i konserwacji specjalistycznych maszyn budowlanych. W zależności od zastosowanych urządzeń operatorów można podzielić na kilka grup- operatorów koparek, spycharek, dźwigów, walców drogowych, równiarek, wyciągów budowlanych, agregatów sprężarkowych, tynkarskich, itd. Praca operatora maszyn budowlanych jest pracą fizyczną, indywidualną, chociaż odbywającą się przy ścisłej współpracy z całym zespołem.

Operatorzy maszyn budowlanych z reguły pracują 8 h dziennie, choć czas ich prac może zostać wydłużony do 12- 14h w uzasadnionych wypadkach, takich jak np. termin wykonania pracy, oddania obiektu do użytku, etc. Praca operatorów ma ścisły związek z porą roku i warunkami atmosferycznymi. Kiedy panuje ostra zima, prace są zazwyczaj wstrzymywane. Środowiskiem pracy operatorów są m.in. place budowy, a więc operatorzy pojawiają się wszędzie tam gdzie budowane są mosty, autostrady, domy, budynki, parki, itd.

Operatorzy znajdą zatrudnienie także górnictwie powierzchniowym, budownictwie drogowym, geodezji. Operatorzy maszyn budowlanych noszą ubrania roboczo- ochronne, takie jak np. kombinezon ocieplany, kask, etc. Jest to praca, która wiąże się z dość dużym ryzkiem, dlatego też osoby pracujące na tym stanowisku muszą ściśle przestrzegać zasad BHP.

Zarobki operatorów maszyn budowlanych wahają się w granicach 2900 zł. Oczywiście wszystko uzależnione jest od tego, gdzie pracujemy, w jakiej firmie, etc.

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej wielu operatorów maszyn budowlanych zdecydowało się na kontynuowanie kariery poza granicami kraju co spowodowało niedobór pracowników na stanowisko operator maszyn budowlanych. Nasza firma zajmuje się rekrutacją pracowników o kwalifikacjach operatora maszyn budowlanych m.in. z Ukrainy i Białorusi. Jesteśmy również wstanie przeprowadzić rekrutację operatorów maszyn budowlanych nawet z najdalszych zakątków świata.

home
Białoruś

Oczekiwane wynagrodzenie: 2000 zł

Mój zawód to - operator maszyn do obróbki drewna, moje miejętnośći to: obsługa maszyn do produkcji domów, w tym CNC, programów typu CAD, czytanie rysunku technicznego
home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 3000 zł

Mam wieloletnie doświadczenie zawodowe jako operator maszyn formujących (fabryka szkła)