Pracownicy

Zawód opiekunka dziecięca, opiekunka do dziecka

Opiekunka dziecięca zajmuje się sprawowaniem fachowej opieki nad małymi dziećmi (najczęściej są to niemowlęta i dzieci do 3-4 roku życia). Zadaniem opiekunki jest przede wszystkim pilnowanie bezpieczeństwa dziecka oraz dbanie o jego potrzeby podczas nieobecności rodziców. Opiekunka wykonuje codzienne czynności związane z pielęgnacją dziecka – odpowiada za jego higienę, kąpiele, mycie, przewijanie, przebieranie, czesanie, pielęgnację środkami kosmetycznymi. Odpowiada również za prawidłowe odżywianie dziecka, podawanie leków jeśli zachodzi taka konieczność, wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych w zastępstwie rodziców.

Do zadań opiekunki należy także zorganizowanie dziecku czasu wolnego poprzez różne zabawy, gry, chodzenie na spacery. Najczęściej od opiekunki oczekuje się takiego doboru zabaw czy zajęć ruchowych, które będą rozwijać zdolności psychomotoryczne dziecka i wpłyną na jego prawidłowy rozwój.

Zawód opiekunki dziecięcej jest zajęciem dla osób, które lubią dzieci i mają z nimi dobry kontakt. Od opiekunki oczekuje się przede wszystkim odpowiedzialności, spokoju, opanowania, łagodności, ale równocześnie pewnego zdecydowania, potrzebnego do zapanowania nad dziećmi oraz cierpliwości. Ważna jest również umiejętność szybkiego nawiązania kontaktu z dzieckiem i podtrzymywania go, tak aby dziecko było zajęte przez dłuższy czas. Istotna jest również kreatywność, potrzebna przy organizacji czasu wolnego oraz podzielna uwaga.

Opiekunka dziecięca może pracować w charakterze niani, wynajmowanej przez rodziców podczas ich nieobecności w domu do opieki nad dziećmi. Opiekunki mogą również pracować w żłobkach, domach opieki, szpitalach, hospicjach i różnego rodzaju ośrodkach, które zajmują się opieką nad dziećmi (zarówno pełnosprawnymi, jak i niepełnosprawnymi).

Wynagrodzenie w państwowych instytucjach waha się najczęściej w granicach 1300-1600 zł brutto. W prywatnych ośrodkach zarobki te są nieco wyższe - do ok. 2000 zł brutto.

Opiekunki zatrudniane przez rodziców ustalają własne stawki godzinowe i są one zróżnicowane w zależności od rejonu kraju. Mogą wynosić od 6 zł za godzinę nawet do 15 zł.

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej wielu opiekunek zdecydowało się na kontynuowanie kariery poza granicami kraju co spowodowało niedobór pracowników na stanowisko opiekunka. Nasza firma zajmuje się rekrutacją pracowników o kwalifikacjach opiekunki m.in. z Ukrainy i Białorusi. Jesteśmy również wstanie przeprowadzić rekrutację opiekunek nawet z najdalszych zakątków świata.

home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 3000 zł

Obecnie mam ukończone jednolite studia magisterskie z kierunku psychologia. Pracowała nie w swojej specjalności, ale blisko do dziedziny psychologii, ponieważ pracowała z dziećmi. Dwa lata animatorem (w tym nie tylko gry, ale także różne metody rozwoju i tak dalej. Pracowałam pół roku jako niania z chłopakiem 2 lat. Pracowała także w sprzedaży ( sklep odzieży damskiej w CH w Kijowie). Pracowałem również jako hostess W tej chwili pracuję na fabryce z mięsem w Tomaszowie Mazowieckim. Mam 24 lata, wiza jest otwarta do połowy lata (mogę ją przedłużyć w razie potrzeby).
home
Białoruś

Oczekiwane wynagrodzenie: 1200 zł

Jestem emerytką z Bialorusi,mam 60 lat. Ostatnie mijsce pracy: Dom Polski przy Zwiazku Polakow na Bialorusi, kierowniczka Biblioteki Polskiej, nauczycielka j.polskiego.
home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 2000 zł

Doświadczenie14 lat opieką nad dzieckiem, zabawa z dziećmi w gry ruchowe i logiczne, pomoc w odrabianiu zadań domowych, przygotowywanie dziecka do szkoły na nastepny dzień, przygotowywanie posiłków zgodnie z dietą dziecka, nauczenie dziecka samodzielnosci i dobrych manier, robienie prania, zakupów, sprzątanie, umawanie wizyt lekarskich, wizyt u dentysty i fryzjera