Pracownicy

Praca przedstawiciela handlowego, polega na przekonywaniu, sprzedawaniu i utrzymywaniu długotrwałej współpracy z odbiorcą. Osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna być wytrwała i uparta w dążeniu do celu. Sumienność, punktualność i pracowitość to także cechy niezbędne w tej pracy. Skuteczność pracy przedstawiciela uzależniona jest od zaufania, jakie sobie wypracuje u klienta. Bardzo ważna jest umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi. Nie mniej ważny jest wygląd zewnętrzny i odpowiednio dobrany do sytuacji strój. W tym zawodzie pierwsze wrażanie liczy się jak w żadnym innym.

Praca przedstawiciela wymaga także bardzo dużej samodzielności. Taka osoba najczęściej pracuje w pojedynkę. Swoją macierzystą firmę odwiedza raz na miesiąc albo nawet rzadziej. Dlatego musi dobrze radzić sobie z najróżniejszymi problemami codziennego dnia.

Przedstawiciel handlowy niejednokrotnie jest narażony na ogromny stres. Jednak klient nie może tego wyczuć. Wobec niego należy zawsze być radosnym i entuzjastycznie nastawionym do pracy. Entuzjazm sprzedającego dobrze działa na kupującego. Przedstawiciel handlowy powinien także znać takie dyscypliny jak marketing i psychologia sprzedaży. Praca jest związana z częstymi wyjazdami i długotrwałym przebywaniem poza domem.

Zarobki przedstawiciela handlowego

Wynagrodzenie zależy od branży i regionu kraju, w którym pracuje przedstawiciel. Największe dochody osiągają przedstawiciele handlowi w województwie mazowieckim. Najbardziej dochodową branżą jest budownictwo – tutaj dochody sięgają 5395 zł netto. Są oczywiście firmy, w których można zarobić nawet 13000 zł netto (np. przedstawiciel handlowy międzynarodowego koncernu zajmującego się urządzeniami klimatyzacyjnymi i wentylacyjnymi, jeden z pięciu w Polsce, woj. dolnośląskie).

Średnia pensja przedstawiciela handlowego wynosi 2430 zł netto. Większość firm gwarantuje także pracownikom inne dodatki do pensji. Przede wszystkim są to samochód oraz telefon komórkowy, ale często także fundusz reprezentacyjny, ubezpieczenia, szkolenia, zajęcia rekreacyjne, laptop.

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej wielu handlowców zdecydowało się na kontynuowanie kariery poza granicami kraju co spowodowało niedobór pracowników na stanowisko przedstawiciel handlowy. Nasza firma zajmuje się rekrutacją pracowników o kwalifikacjach handlowca m.in. z Ukrainy i Białorusi. Jesteśmy również wstanie przeprowadzić rekrutację przedstawicieli handlowych nawet z najdalszych zakątków świata.

home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 3000 zł

1993-1998 pracowałem jako inżynier, 1998-2002 jako kierowca, 2002-2015 przedsiębiorca, znajomość języka angielskiego - srednia, polskiego - dobra