Pracownicy

Wszystkie profesje i zawody obrastają pewnymi mitami i stereotypami. I tak oto większość z nas żyje w przekonaniu, że do zadań sekretarki należy tylko i wyłącznie parzenie kawy i przyjmowanie interesantów i gości szefa. Pora skończyć z tym mylnym przeświadczeniem i nieco bliżej przyjrzeć się obowiązkom, które należą do kompetencji osoby zatrudnionej na danym stanowisku. Najprościej ujmując sekretarka, to osoba, która pracuje w urzędach, firmach i załatwia sprawy związane z działalnością danej osoby lub instytucji. Do obowiązków osoby pracującej na danym stanowisku należy szerokie spektrum obowiązków, które związane są z organizacją dnia przełożonego. I tak np. sekretarka odpowiedzialna jest za.: przyjmowanie interesantów i udzielanie im niezbędnych informacji; przyjmowanie korespondencji przychodzącej i jej selekcję; ustalanie harmonogramu zajęć szefa; pilnowanie terminarzy konferencji, spotkań, narad itd.; organizowanie posiłków i napoi na daną naradę; obsługiwanie urządzeń biurowych takich jak: telefony, telefaksy, teleksy, komputer, maszynę do pisania.

Głównym miejscem pracy sekretarek są biura, które w potocznym języku określane są mianem sekretariatów. Tego rodzaju pomieszczenia wyposażone są zazwyczaj w wysokiej jakości, wygodne, praktyczne meble. W końcu, to właśnie sekretariat jest wizytówką całej firmy. Sekretarki zazwyczaj pracują w pozycji siedzącej, dlatego też osoby zatrudnione na danym stanowisku często uskarżają się na bóle pleców i kręgosłupa. Sekretarki pracują w trybie dziennym, przez pięć dni w tygodniu po 8h. To jedna z wielu profesji nadzorowanych, która nieustannie podlega kontroli szefa. Praca sekretarki wiąże się również z licznymi wyjazdami służbowymi, dlatego też osoba zatrudniona na danym stanowisku musi być reprezentatywna. Zawód sekretarki wykonywany jest zazwyczaj przez przedstawicielki płci żeńskiej. Choć co raz częściej można zaobserwować odejście od z góry utartych schematów i na danym stanowisku mogą być również zatrudnienie mężczyźni.

Według raportu płacowego, wydanego przez firmę Sedlak & Sedlak, sekretarka może liczyć na miesięczną gażę w wysokości 3305 zł. Nie wszędzie jednak dana płaca jest tak wysoka. Tak dla przykładu np. sekretarka w Kołobrzegu zarabia 1227 złotych, a w Szczecinie 1432 złote. Oczywiście wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od wielu czynników, w tym m.in. od doświadczenia, wielkości firmy, od wykształcenia.

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej wielu zagranicznych firm otworzyli swoi filii po calej Polsce, co spowodowało niedobór pracowników na stanowisko sekretarka. Nasza firma zajmuje się rekrutacją pracowników o kwalifikacjach sekretarki m.in. z Ukrainy i Białorusi. Jesteśmy również wstanie przeprowadzić rekrutację sekretarek nawet z najdalszych zakątków świata.

home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 2500 zł

Biegła obsługa komputera ze szczególnym uwzględnieniem pakietu MS Office i poczty e-mail, doświadczenie 3 lata, uczciwa, prawo jazdy kat. B, biegły angielski, rosyjski