Pracownicy

Mianem ślusarza określa się rzemieślnika, którego zadaniem jest ręczna lub ręczno-maszynowa obróbka metalu. Celem pracy ślusarza jest budowa prostych konstrukcji lub konserwacja i naprawa prostych mechanizmów i wyrobów metalowych. W zależności od rodzaju wykonywanych prac, ślusarze specjalizują się w określonych kierunkach.

Ślusarz konstrukcji stalowych - buduje trwałe, solidnie wykonane konstrukcje. Do jego podstawowych czynności należy cięcie i kształtowanie prętów, płaskowników i kształtowników stalowych oraz łączenie ich w przewidziane konstrukcje metodą nitowania lub spawania (elektrycznego lub gazowego).

Ślusarza urządzeń komunalnych i ślusarz sprzętu domowego - utrzymują urządzenia i sprzęt w stałej gotowości i sprawności technicznej np. maszyny do szycia, młynki, roboty kuchenne, wentylatory i termowentylatory, pralki czy odkurzacze. Do urządzeń komunalnych należą m.in.: zamki, zasuwy, zawiasy, proste elementy instalacji wodnokanalizacyjnych, grzewczych, gazowych i wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych i przemysłowych.

Ślusarz samochodowy  wymontowuje lub zamontowuje oraz ewentualnie naprawia proste mechanizmy w nadwoziu samochodu (zamki, blokady, zawiasy, podnośniki szyb, regulacje położenia foteli itp.). A wykonywane przez niego czynności naprawcze to roznitowanie lub demontaż tych mechanizmów, wymiana uszkodzonych elementów (czasami ich naprawa przez np. prostowanie) i ponowny montaż lub nitowanie.

Ślusarz wyrobów artystycznych - wytwarza, naprawia i odtwarza (rekonstruuje) metalowe wyroby artystyczne, takie jak świeczniki, kandelabry, żyrandole, okucia artystyczne. Ślusarz dokonuje ręcznej obróbki odlewów, kształtuje pręty, płaskowniki i kształtowniki, wycina uszkodzone elementy i je odtwarza.

Zasadniczym wyposażeniem ślusarskiego stanowiska pracy jest stół warsztatowy z imadłem i (najczęściej) z wiertarką stołową. W zależności od specjalizacji są na nim także inne urządzenia (wymienione powyżej), na przykład te, których używa ślusarz konstrukcji stalowych czy piece do grzania prętów lub płaskowników przed kształtowaniem ich przez ślusarza wyrobów artystycznych.

Ślusarze znajdują zatrudnienie w zakładach przemysłu maszynowego, warsztatach samochodowych, budowach, firmach sanitarnych i instalacyjno-grzewczych, serwisach naprawy sprzętu domowego, pracowniach ślusarstwa artystycznego.

Zarobki ślusarza uzależnione są od rodzaju zakładu, jego wielkości i rodzaju wykonywanej pracy. Co drugi ślusarz otrzymuje pensję od 2 300 PLN do 3 839 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych ślusarzy zarabia poniżej 2 300 PLN brutto. Na zarobki powyżej 3 839 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych ślusarzy .

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej wielu ślusarzy zdecydowało się na kontynuowanie kariery poza granicami kraju co spowodowało niedobór pracowników na stanowisko ślusarza. Nasza firma zajmuje się rekrutacją pracowników o kwalifikacjach ślusarzy m.in. z Ukrainy i Białorusi. Jesteśmy również wstanie przeprowadzić rekrutację ślusarzy nawet z najdalszych zakątków świata.

home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 3000 zł

Ślusarzem pracowałem 5 lat, druga i ostatnia moja praca to serwis opon z gumy (z doświadczeniem ponad 13 lat), mogę wyslać zdjęcia swojej pracy
home
Ukraina

Oczekiwane wynagrodzenie: 3000 zł

Ślusarz z doświadczeniem. Pracował również jako główny mechanik w dużej firmie chlebopiekarskiej. Prawo jazdy kat. B, C.