Pracownicy

Do głównych obowiązków szwaczki należy szycie różnego typu odzieży przy wykorzystaniu specjalnych maszyn szwalniczych takich jak overlocki, podszywarki czy guzikarki. Podstawy zawodu szwaczka zdobywa w trakcie edukacji zawodowej. Osoba pracująca na tym stanowisku powinna posiadać szereg praktycznych umiejętności takich jak właściwe użytkowanie maszyny do szycia, sprawna obsługa urządzeń szwalniczych, czytania instrukcji uszycia danej odzieży czy stosowania się do zasad BHP. Wśród pożądanych cech charakteru szwaczki znajduje się cierpliwość, uważność oraz dokładność.

W większości przypadków praca szwaczki jest pracą siedzącą. Zwłaszcza w dużych zakładach produkcyjnych szwaczka jest narażona na wysokie natężenie hałasu.

Szwaczka może pracować w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją odzieży lub też działać na własny rachunek, pracując chałupniczo.

Zarobki szwaczki są różne w zależności od wielkości firmy, w której pracuje oraz warunków zatrudnienia. Z reguły nie są one jednak wysokie i wynoszą ok. 1500 zł.

home
Białoruś

Oczekiwane wynagrodzenie: 3000 zł

W 2007 roku skończyła Studje Podyplomowe, kierunek - sekretarz-urzędnik ze znajomością języków angielskiego i polskiego. Jestem przedsiębiorcą prywatnym, korepetitorem w Bialorusi i szwaczka w Polsce
home
India

Oczekiwane wynagrodzenie: 3000 zł

Pracowałam szwaczką na Fabryce Indochińskiej (2014-2018 r.r.) Moim obowiązkiem było masowe krawiectwo wyrobów włókienniczych, szycie ubrań w dowolnej ilości, sukienek damskich, dowolną złożoność, cięcie z gotowymi wzorami. Jestem odpowiedzialną, pracowitą, mogę szybko uczyć się nowych technologii, komunikatywna, odporna na stres, dokładna i rzetelna w obowiązkach.